Podstawowe informacje
 Home / O Spółce / Podstawowe informacje

Podstawowe informacje

Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. z siedzibą w Krakowie została założona w 1996 r., a działalność operacyjną w obecnym kształcie prowadzi od roku 2000. Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. tworzy Grupę Kapitałową, w której jest jednostką dominującą. Grupa BIK działa na rynku nieruchomości komercyjnych, specjalizując się przede wszystkim w budowie, wynajmie i zarządzaniu nowoczesnymi powierzchniami magazynowymi. Dotychczas Grupa zrealizowała inwestycje w Ożarowie Mazowieckim, Pruszczu Gdańskim, Sosnowcu, Wrocławiu oraz dwie inwestycje w Krakowie o łącznej powierzchni wynajmu przekraczającej 105 tys. m2. Obiekty w Ożarowie Mazowieckim oraz w Pruszczu Gdańskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą zostały sprzedane przez Grupę odpowiednio w roku 2005 i 2008. W sperpniu 2019 r. Biuro Inwestycji Kapitałowych sfinalizowało sprzedaż części Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu obejmującego trzy budynki magazynowe.

 

Od 2010 roku Grupa prowadzi również działalność deweloperską w zakresie budowy i wynajmu nieruchomości handlowych, w segmencie parków handlowych (retail parków). Grupa zrealizowała dotychczas trzy obiekty: Park Handlowy w Puławach w 2012 r., Retail Park Karpacka w Bielsku-Białej w 2014 r. i Galeria nad Potokiem w Radomiu w 2018 r. o łącznej powierzchni najmu około 14,6 tys. m2.

 

Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. jesienią 2016 r. przeprowadziło publiczną emisję akcji, debiutując 23 listopada 2016 r. na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Po pięciu latach w wyniku przejęcia 100% kapitału przez fundusz NREP NSF IV Holding 2 akcje Biura Inwestycji Kapitałowych S.A. zostały 2 września 2021 roku wycofane z obrotu na Głównym Rynku GPW.