Opis firmy
 Home / O Firmie / Opis firmy

Firma Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A.

Firma Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. z siedzibą w Krakowie została założona w 1996 roku. Z powodzeniem funkcjonuje na rynku nieruchomości komercyjnych jako deweloper, specjalizujący się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. Począwszy od 2010 Spółka w ramach ekspansji rozpoczęła zdobywanie kolejnych rynków komercyjnych, inwestując w budowę obiektów handlowych.

 
Dużym atutem Spółki jest znajomość lokalnych rynków nieruchomości, a także systematyczne gromadzenie i analizowanie informacji o nowych trendach i tendencjach panujących na europejskich rynkach nieruchomości komercyjnych. Dzięki temu oferujemy najemcom najnowsze rozwiązania stosowane na rynku.
 
Spółka do tej pory zrealizowała inwestycje w następujących lokalizacjach: Kraków, Ożarów Mazowiecki, Pruszcz Gdański, Sosnowiec, Wrocław, Chorzów, Puławy, Bielsko-Biała i Radom. Nieruchomości, które tam powstały, dysponują ponad 100 000 m2 nowoczesnej powierzchni komercyjnej. Obiekty te spełniają najwyższe światowe standardy, co poświadczają najemcy naszych powierzchni. Potwierdzeniem wysokiej jakości realizowanych przez Spółkę obiektów logistycznych jest nagroda I stopnia (BUDOWA ROKU) przyznana Centrum Logistycznemu Ożarów Mazowiecki (zobacz) przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa za cały przebieg procesu inwestycyjnego wraz z oceną projektu architektonicznego.
 
Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. jesienią 2016 r. przeprowadziło publiczną emisję akcji, debiutując w dniu 23 listopada 2016 r. na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Po pięciu latach, w wyniku przejęcia 100% kapitału przez fundusz NREP NSF IV Holding 2, akcje Biura Inwestycji Kapitałowych S.A. zostały 2 września 2021 roku wycofane z obrotu na Głównym Rynku GPW.