Aktualności
 Home / Dla mediów / Aktualności

Aktualności

Dachser zwiększa powierzchnię w Śląskim Centrum Logistycznym

Firma Dachser będąca jednym ze światowych liderów w branży logistycznej powiększyła wynajmowaną powierzchnię magazynową w Śląskim Centrum Logistycznym do 4,3 tys. mkw. Jednocześnie firma podpisała z Biurem Inwestycji Kapitałowych umowę przedłużającą najem dotychczas wynajmowanej powierzchni na kolejne trzy lata.

Firma Dachser podpisała z Biurem Inwestycji Kapitałowych umowę dotyczącą przedłużenia najmu powierzchni magazynowej w Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu. Operator logistyczny zdecydował się jednocześnie na zwiększenie wielkości wynajmowanej powierzchni do łącznie 4,3 tys. mkw. Firma Dachser będąca jednym ze światowych liderów w branży logistycznej, jest klientem Biura Inwestycji Kapitałowych już od ośmiu lat, korzystając w tym czasie nieprzerwanie z powierzchni magazynowych w Śląskim Centrum Logistycznym.

„Przedłużenie umowy najmu przez Dachser potwierdza, że nasza oferta magazynowa jest bardzo dobrze dopasowana do oczekiwań klientów. To bardzo ważne szczególnie w momencie przygotowywanej rozbudowy Śląskiego Centrum Logistycznego, które docelowo powiększy się łącznie o około 25 tys. mkw. Inwestycja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie najemców w tym regionie. Realizacja projektu przełoży się jednocześnie na dalszą poprawę osiąganych wyników przez Grupę Kapitałową” – podkreślił Mirosław Koszany, prezes Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Rozbudowa parku logistycznego w Sosnowcu jest jednym z celów emisyjnych, na realizację którego BIK pozyskał środki z niedawnej publicznej emisji akcji. Grupa zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. m2. W ramach dywersyfikacji działalności zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków).