Aktualności
 Home / Dla mediów / Aktualności

Aktualności

Ziko Apteka kolejnym najemcą Retail Park Bielsko

Retail Park Bielsko podpisał umowę najmu z siecią aptek Ziko, która wynajęła 150 mkw. powierzchni. Park handlowy liczący ok. 6,3 tys. mkw. powstanie do końca tego roku. Wśród najemców parku handlowego znajdą się m.in.: Biedronka, Rossmann, Pepco Decathlon Easy oraz Neonet.

Pierwsza Apteka Ziko została otwarta w 2004 roku w Krakowie. Branża farmaceutyczna jest najważniejszą częścią działalności Grupy Ziko. Obecnie zarządza siecią 50 aptek Ziko, posiada 17 wyspecjalizowanych punktów dermokosmetycznych Ziko Dermo, 2 sklepy internetowe
e-ZikoApteka.pl i e-ZikoDermo.pl oraz hurtownię farmaceutyczną. Sieć aptek Zikodynamicznie się rozwija i zajmuje dziś w Polsce 5. miejsce pod względem sprzedaży.

„Prace budowane postępują zgodnie z planem, jednocześnie pozyskujemy nowych najemców i mamy nadzieję że już niedługo uda nam się w pełni skomercjalizować Retail Park w Bielsku-Białej . Nasza oferta powierzchni handlowych jest atrakcyjna zarówno dla ogólnopolskich sieci handlowych, jak również dla lokalnych przedsiębiorców.” – powiedział Krzysztof Mucha, Business Development Manager Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Łączna powierzchnia Retail Park Bielsko wyniesie ok. 6,3 tys. mkw. Nowe centrum handlowe będzie składało się z dwóch obiektów: supermarketu spożywczego Biedronka (1,1 tys. mkw.) oraz wielofunkcyjnego kompleksu (5,2 tys. mkw.) mieszczącego 11 lokali do wynajęcia. Do dyspozycji klientów przygotowanych zostanie około 230 miejsc parkingowych. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca tego roku. Wśród najemców parku handlowego znajdą się popularne sklepy, w tym: sklep Biedronka, drogeria Rossmann, Pepco - oferujące odzież i artykuły dla domu, sklep sportowy Decathlon Easy oraz Neonet z artykułami RTV AGD i IT.

Retail Park Bielsko powstanie przy Alei Generała Władysława Andersa, jednej z głównych arterii komunikacyjnych w mieście. W pobliżu znajduje się intensywna zabudowa mieszkaniowa. W bezpośrednim sąsiedztwie mieszka ponad 16 tys. osób, a w promieniu 5 minut dojazdu samochodem – ponad 60 tys.

Biuro Inwestycji Kapitałowych specjalizujące się przede wszystkim w budowie nowoczesnych powierzchni magazynowych, ale dynamicznie rozwija również drugi segment działalności - obiekty handlowe. Pierwszym obiektem handlowym zrealizowanym przez BIK S.A. i oddanym do użytku w 2012 roku był Retail Park Puławy dysponujący powierzchnią 2,7 tys. mkw. Obecnie Spółka przygotowuje się także do rozpoczęcia budowy Galerii Dzierżoniów w województwie dolnośląskim (o powierzchni ok. 5 tys. mkw.).

***

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Agencja Tauber Promotion,

 

Mariusz Skowronek,

e-mail: mskowronek@tauber.com.pl

Tel.: +22 833 35 02; 698 612 866

 

Andrzej Kazimierczak,

e-mail: akazimierczak@tauber.com.pl

Tel.: +22 833 35 02; 691 507 173

 

***

Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. jest deweloperem powierzchni komercyjnych. Specjalizuje się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. Spółka do tej pory zrealizowała inwestycje magazynowe w Krakowie, Ożarowie Mazowieckim, Pruszczu Gdańskim i Sosnowcu. Nieruchomości, które tam powstały, dysponują prawie 85 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni. Obiekty te spełniają najwyższe światowe standardy.

Drugim filarem działalności jest budowa i wynajem nowoczesnych powierzchni handlowych. Pierwszym oddanym do użytku obiektem był Retail Park Puławy. W trakcie budowy jest obecnie Retail Park Bielsko. Przygotowywane jest rozpoczęcie budowy Galeria Dzierżoniów.

Biuro Inwestycji Kapitałowych rozwija działalność od 1996 roku. Potwierdzeniem wysokiej jakości realizowanych przez spółkę obiektów logistycznych jest nagroda I stopnia „Budowa Roku” przyznana Centrum Logistycznemu Ożarów Mazowiecki za cały przebieg procesu inwestycyjnego wraz z oceną projektu architektonicznego.