Obiekty magazynowe

 Home / Obiekty magazynowe / BIK Park Sosnowiec II

BIK Park Sosnowiec II

BIK Park Sosnowiec II zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania dwóch istotnych arterii komunikacyjnych - autostrady A4 łączącej Rzeszów z zachodnią granicą Polski i wschodniej obwodnicy Śląska – drogi S1 prowadzącej przez Cieszyn na południe Europy. Lokalizacja stanowi doskonałe miejsce do prowadzenia dystrybucji na cały region Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego oraz, poprzez doskonały układ komunikacyjny, do południowych sąsiadów Polski.

 

Śląskie Centrum Logistyczne tworzy obecnie hala magazynowa nr 5 o powierzchni magazynowej 11,5 tys. m2 której część stanowi magazyn cross dockingowy dedykowany dla Najemcy. Hala wyposażona jest we wszystkie nowoczesne rozwiązania w zakresie składowania i bezpieczeństwa, w tym instalację tryskaczową, system monitorowania obciążenia dachu śniegiem i monitoring wizyjny. Kompleks zostanie powiększony o kolejną halę (nr 6)  liczącą 14 tys. m2. Aktualnie prowadzona jest komercjalizacja przygotowywanej powierzchni.

 

BIK Park Sosnowiec II jest częścią  największego przedsięwzięcia inwestycyjnego zrealizowanego przez Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. Na powierzchni 12,5 ha zbudowane zostały dotychczas 4 hale magazynowe o łącznej powierzchni 46,5 tys. m2, z czego 2 tys. m2 przeznaczone jest na powierzchnie biurowe. W 2019 roku trzy budynki magazynowe odkupił fundusz Exeter Property Group.