Obiekty magazynowe

 Home / Obiekty magazynowe / Śląskie Centrum Logistyczne

Śląskie Centrum Logistyczne

Rozpoczęła się rozbudowa Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu, która docelowo dostarczy 25 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej. Inwestycja będzie realizowana dwóch fazach. W 2017 r. przygotowanych zostanie 11,5 tys. m2, a w 2018 r. kolejne 13,5 tys. m2 w ramach których część obiektu będzie przeznaczona na cele cross-dockingu. Aktualnie prowadzona jest komercjalizacja przygotowywanych powierzchni.

 

Śląskie Centrum Logistyczne w Sosnowcu jest dotychczas największym przedsięwzięciem inwestycyjnym zrealizowanym przez Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. Na powierzchni 9,5 ha zbudowane zostały dotychczas 3 hale magazynowe o łącznej powierzchni 35 tys. m2, z czego 2 tys. m2 przeznaczone jest na powierzchnie biurowe, reszta w całości to powierzchnia magazynowa. Inwestycja była realizowana w latach 2007-2009. Centrum ma potencjał do dalszej rozbudowy. Docelowo składać się będzie z 6 obiektów o łącznej powierzchni ok. 65 tys. m2.

 

Obiekty wyposażone są we wszystkie nowoczesne rozwiązania w zakresie składowania i bezpieczeństwa, w tym instalację tryskaczową i monitoring wizyjny. Część obiektów została specjalnie przystosowana do możliwości przechowywania artykułów spożywczych w kontrolowanej temperaturze.

 

Śląskie Centrum Logistyczne zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania dwóch istotnych arterii komunikacyjnych - autostrady A4 łączącej Rzeszów z zachodnią granicą Polski i wschodniej obwodnicy Śląska – drogi S1 prowadzącej przez Cieszyn na południe Europy. Lokalizacja stanowi doskonałe miejsce do prowadzenia dystrybucji na cały region Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego oraz, poprzez doskonały układ komunikacyjny, do południowych sąsiadów Polski.