Obiekty magazynowe

 Home / Obiekty magazynowe / Śląskie Centrum Logistyczne

Śląskie Centrum Logistyczne

Śląskie Centrum Logistyczne w Sosnowcu jest w trakcie rozbudowy, która dostarczy łącznie ponad 25 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej. W pierwszym półroczu 2018 r. do użytku została oddana nowa hala magazynowa nr 5 o powierzchni 11,5 tys. m2 w ramach której część obiektu została przeznaczona na cele cross-dockingu. Wkrótce kompleks zostanie powiększony o kolejną halę liczącą 14 tys. m2. Aktualnie prowadzona jest komercjalizacja przygotowywanej powierzchni.

 

Śląskie Centrum Logistyczne w Sosnowcu jest dotychczas największym przedsięwzięciem inwestycyjnym zrealizowanym przez Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. Na powierzchni 12,5 ha zbudowane zostały dotychczas 4 hale magazynowe o łącznej powierzchni 46,5 tys. m2, z czego 2 tys. m2 przeznaczone jest na powierzchnie biurowe, reszta w całości to powierzchnia magazynowa. Inwestycja była realizowana w latach 2007-2009. Centrum ma potencjał do dalszej rozbudowy. Docelowo składać się będzie z 6 obiektów o łącznej powierzchni ok. 61 tys. m2.

 

Obiekty wyposażone są we wszystkie nowoczesne rozwiązania w zakresie składowania i bezpieczeństwa, w tym instalację tryskaczową, system monitorowania obciążenia dachu śniegiem i monitoring wizyjny. Część obiektów została specjalnie przystosowana do możliwości przechowywania artykułów spożywczych w kontrolowanej temperaturze.

 

Śląskie Centrum Logistyczne zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania dwóch istotnych arterii komunikacyjnych - autostrady A4 łączącej Rzeszów z zachodnią granicą Polski i wschodniej obwodnicy Śląska – drogi S1 prowadzącej przez Cieszyn na południe Europy. Lokalizacja stanowi doskonałe miejsce do prowadzenia dystrybucji na cały region Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego oraz, poprzez doskonały układ komunikacyjny, do południowych sąsiadów Polski.